WordPress Slider Eklentisi Resim Sıralama Sorunu

Merhabalar bugün sizlere kısaca hazır olarak kurulan Wordpress Slider Eklentisi Resim Sıralama Sorunu bahsetmek istiyorum. Kurulan wordpress portallarında ayarlar bölümünden sıralamayı düzenlesinizde yinede sıralamamaktadır. Bu durumlardan wordpress admin bölümünden > görünüm > düzenleyici kısmına girdikten sonra > ( slide.php & wp_slider.php ) gibi isimlerde olan dosyanızı bularak

[code]

query_posts("")

[/code]

sorgusunu bulduktan sonra bu kısımda sorgunuzun sonunda orderby & order gibi kodları görmezseniz bunları sondan başa doğru sıraladığını anlayabilirsiniz. Sorgunuzun sonuna

[code]

&orderby=id&order=ASC

[/code]

bunları yazmanız yeterli olacakır. Bu kodun anlamı ise şudur resimlerimi id’ye baştan sona doğru sırala demektir. Aşağıda bir örnek kodu paylaşacağım sorunlarınız olursa yazarsanız tekrar sizlere bu konuda yardımcı olacağım.

Örnek :

[code]

query_posts("post_type=slider&post_status=publish&orderby=id&order=ASC");

[/code]

Kullanılabilir WordPress Slider’lar

WordPress altyapısını kullandığınız kurumsal web sayfanız veya kişisel blogunuz varsa bir de slider eklemek istiyorsanız kullanmanız gereken eklenti Revolution Slider olmalı. Biraz karmaşık bir yapısı olsada beraberinde gelen hazır slider örnekleri ve dokümanlar ile eklentiyi kolayca entegre edebilirsiniz. Themepunch tarafından hazırlanan eklenti sürekli geliştiriliyor ancak ücretli, satın almak istemeyenler birazcık araştırsın enazından önceki versiyonlara ücretsiz erişebilir ve kullanabilirsiniz.

 

Wordpress Slider Eklentisi Resim Sıralama Sorunu

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın