Ziyaretçi Ülkelerine Göre Yazı Gösterme PHP

Merhaba arkadaşlar bugün şirkette bir firmanın isteği üzerine Ziyaretçi Ülkelerine Göre Yazı Gösterme PHP ile yapılmasını istediler. Kolları sıvayıp araştırıp mantıklı yolları arayıp en basit çözüm ile işi bitirdik sizlere aşağıdaki kodları paylaşıyorum istediğiniz şekilde kendinize göre düzeneyebilirsiniz yorumlarda farklı mantıklarıda paylaşırsanız düzeltip yol 1 yol 2 diye yayınlarım Kolay gelsin.

[php]
function ulketespit($ip){
$kaynak = @file_get_contents("http://www.webyield.net/ip/index.php?ip=".$ip);
$patten = ‘~

<td align="left">(.*?)</td>

~’;
preg_match_all($patten, $kaynak, $matches, PREG_SET_ORDER);
return trim(strip_tags($matches[2][1]));
}
if(ulketespit($_SERVER[‘REMOTE_ADDR’])==’GB’ || ulketespit($_SERVER[‘REMOTE_ADDR’])==’IE’ || ulketespit($_SERVER[‘REMOTE_ADDR’])==’TR’ )
{
echo "istediğin ney ise";
} else {
echo "bunların dışındakiler bunu görsün";
}
[/php]

Yukarıdaki fonksiyon haline getirdiğimiz kodun içine ip adresini yolluyoruz oda bizim adımıza ip adresinin hangi ülkeye ait olduğunu vericek olan siteye post ediyor. Çıktıyı alıp bize geri return ederek bizde bu dosyaların arasından ülke kodunu parçalayıp bize geri yollamasını istiyoruz. Sonra bizim belirlediğimiz ülkeleri filtre ederek çıktımızı gösteriyoruz.

 

kurti_big

 

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

This Post Has One Comment

  1. Anonim

    Visitor Rating: 4 Stars

Bir yanıt yazın