You are currently viewing Proticaret’ten Opencart’a geçiş
Proticaret'ten Opencart'a geçiş

Proticaret’ten Opencart’a geçiş

Merhabalar, bugün sizlere e-ticaret sistemlerinden birisi olan proticaret’ den opencart sistemine geçiş hakkında bilgi aktarımı yapacağım.

Geçiş Yapmak Şart mı?

Elbette ki, proticaret üzerinden opencart sistemine geçmek zorunda değilsiniz. Ancak; aşağıdaki nedenlerle, bu geçişi yapmanızın sizlere yarar sağlayacağına inanmaktayım:

  • Açık kaynak kodlu bir alt yapı
  • Versiyonunuz ile uyumlu istediğiniz temayı kullanabilme serbestisi
  • Teknik destek için bir firmaya bağlı kalmadan, kod bilginiz var ise siz, yok ise php konusunda uzman kişiler ile çalışabilme imkanı
  • Yüzlerce bedava ve uygun fiyatlı eklenti
  • Küçük boyutlu ve sorunsuz database mimarisi
  • Düşük fiyatlı hosting hizmetleri

Aslında yukarıdaki maddeleri daha çoğaltabiliriz, bununla birlikte opencart tarafındaki eksik olan kısımları da ekleyebiliriz, ancak sadece genel ve temel nedenleri vermenin yeterli bir olacağına inanmaktayım.

Opencart ‘a Geçmek Sıkıntılı Olur mu?

Hali hazırda ürünlerin transferi için geliştirmiş olduğum basit bir eklenti mevcuttur. Bu eklentiyi sadece ürünler ve kategoriler için geliştirdim ama istenmesi, talep olması halinde siparişler, müşteriler için de yapılabileceğimi belirtmek isterim. Proticaret’ in veritabanı mimarisinin çok karışık olması nedeniyle süreç uzun olabilir, ama zor değil elbette.
Opencart için kullanıcı yorumları;

Açık Kaynak Kodlu, Kişiselleştirebilir ve Esnektir; OpenCart, kodlama konusunda bilgisi olan herkesin kodda değişiklikler yapmasını ve E-Ticaret mağazasını istedikleri herhangi bir şeye uyarlamasını sağlayan açık kaynaklı bir platformdur. Değişiklikler için kilitli olan platformlarla karşılaştırıldığında, kodla birlikte dolaşmak ve web siteleri ile fark yaratmak isteyen herkes için nihai özgürlük verir. Müşterilerinize, aynı görünüme sahip binlerce E-Ticaret mağazasından farklı olarak OpenCart gibi bir açık kaynak platformu sunarak, yalnızca web sitenizin ön yüzünü ve tasarımını değil aynı zamanda arka panelini ve genel işlevselliği de özelleştirebilirsiniz.

Ücretsiz ve ücretli bir çok eklenti; İhtiyacınız olan ek eklentileri, modülleri ve temaları bulabileceğiniz dev bir Pazar alanı var. OpenCart’ınızı özelleştirerek başlamanız için binlerce ücretsiz eklenti vardır. Zaman kazanmanıza, sosyal medya entegrasyonlarını, e-posta entegrasyonlarını ve diğer araçları tasarruf etmenize yardımcı olan yönetim araçları arasında değişiklik gösterirler. Hızınızı yakalayıp yavaş yavaş büyümeye başlayınca, E-Ticaret mağazanıza başka bir işlev katmanı ve kapasite ekleyen ücretli uzantılardan yararlanabilirsiniz. Premium uzantılar, rekabetinizi gidermek ve ürün ve sipariş yönetimi, dönüşüm ve pazarlama taktikleri açısından mağazanıza ciddi bir güç katmanın yanı sıra genel müşteri deneyimini geliştirmede size en üst seviyede yardımcı olur.

Neden Böyle Bir işlem ?

Bir müşterimin, antika üzerine bir internet sitesinde kullanmakta olduğu sistemdeki sıkıntıları nedeni ile bu işleme başladık. 3.000 ürününü sıkıntısız bir şekilde taşıdıktan sonra tema işlerine giriştik ve mevcut sitesini kapatmadan yaklaşık olarak 10 gün içinde de tamamlayıp teslim edeceğiz.

Fiyat Nedir?

Sadece ürünlerinizin taşınmasını 1000 TL gibi uygun bir maliyetle gerçekleştirmekteyiz. Opencart tamamen ücretsiz bir sistem, fakat anahtar teslim – opencart kurulumu, tema yükleme, logo ve bilgilerinizin girilmesi – şeklinde bir çalışma isterseniz 3.500 TL civarında bir maliyet söz konusu olmaktadır. Bu işlemlerden sonra siz opencart’ ı istediğiniz gibi daha esnek şekilde kullanıp geliştirebilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın