You are currently viewing opencart küçük resim sorunu

opencart küçük resim sorunu

Merhabalar bugün opencart küçük resim sorunu konusuna kısaca değinmeye çalışacağım. Opencart kullanıcıları resim yükleme sırasında, resimin küçük görseli oluşmaması halinde neler yapmanız gerekiyor aktaracağım.

Sorunun Temeli

Opencart versiyonları gerekli olan php sürümlerini göstermektedir. Farklı php versiyonlarında stabil çalışmama durumu ile karşılaşmamız normaldir. Yazma ve okuma izinlerinizi doğru verseniz dahi php versiyonu ile alakalı olarak sorun yaşamaya devam edeceksinizdir.

Örnek olarak

OpenCart 3.x için PHP 7.2 veya daha yeni sürüm ve MySQL 5.5 veya daha yeni sürüm bulunan bir web sunucusu gerekir. Ayrıca en az 128 MB PHP bellek sınırına sahip olmanız önerilir.

OpenCart 2.x için PHP 5.4 veya daha yeni sürüm ve MySQL 5.1 veya daha yeni sürüm bulunan bir web sunucusu gerekir. Ayrıca en az 64 MB PHP bellek sınırına sahip olmanız önerilir.

Sonuç olarak

Temelinde opencart küçük resim sorunu yazma izinleri olsada, php versiyonunuda kontrol etmemiz gereklidir. Bu kısımı da çözdükten sonra hata almaya devam etmeniz halinde yorum olarak yazabilir veya mesaj atarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kısaca Opencart Nedir

OpenCart, açık kaynak kodlu bir e-ticaret platformudur. Kullanıcı dostu arayüzü ve geniş özelleştirme seçenekleri ile online mağazaların kurulmasını ve yönetilmesini kolaylaştırır. Ücretsiz ve ücretli eklentileri ile çeşitli özellikler ekleyebilir ve uyarlayabilirsiniz.

OpenCart, ürün yönetimi, ödeme yöntemleri, kargo ve vergi ayarları gibi önemli e-ticaret fonksiyonlarını içerir ve birden fazla dil ve para birimi desteği sunar. Ayrıca, SEO dostu URL’ler, raporlama ve analitik araçları da içerir. Küçük ve orta ölçekli online mağazalar için uygun bir seçimdir ve kolay kurulum ve yapılandırma ile birlikte kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın