You are currently viewing Opencart 2.x Kategori bazlı indirim ve zam uygulama
Opencart 2.x Kategori bazlı indirim ve zam uygulama

Opencart 2.x Kategori bazlı indirim ve zam uygulama

Merhabalar bugün sizlere Opencart 2.x Kategori bazlı indirim ve zam uygulama hazırladığım bir kod bloğunu paylaşacağım.

Kodun amacı kategori bazlı ” alt kategorisi hariç ” zam ve indirim uygulamaktır. Bu yapılan işlemlere kampanyalarınız ve müşteri grubu bazlı indirimlerde dahildir.

Kod ve Açıklama

[code]
Opencart 2.x versiyonu için geçerlidir.<br/>
Uygulamadan önce mutalaka yedek alınız.<br/>
Opencart kategori bazlı indirim ve zam uygulama. Berlittiğiniz kategorilerderki ürünlere zamn ve indirim oranı belirterek toplu şekilde uygulama yapabilirsiniz.<br/>
Dosyaları yükledikten sonra admin > view > template > common > menu.tpl dosyanızı düzenleme yapamnız gerekmektedir.<br/>
Dosyanızı açtıktan sonra görünmesini istediğiniz bölüme <li><a href="<?php echo $category_discount; ?>">Kategori Fiyat işlemleri</a></li> kodunu ekleyip tekrar aynı yere yükleyiniz.
[/code]

işlemleri uygulamadan önce mutlaka yedek almayı unutmayınız.

Opencart 2.x Kategori bazlı indirim ve zam uygulama Amacı?

Ürünlerinize kategori bazlı fiyat indirimi ve fiyat zammı uygulamak için en basit yöntem halledebilirsiniz.

Kod üzerinde yaşadığınız sıkıntı ve problemleri konu altına yazarak cevaplayabilirim. Farklı bir geliştirme yapmanız halinde github projesinde paylaşabiliriz.

Opencart Nedir?

Opencart işinizi internet ortamına taşımak ve e-ticaret yaparak daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı sunması ve kullanıcı dostu ara yüzüyle e-ticaret sektörü için en çok tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır.

Opencart’ın Farkı Nelerdir?

  • Basit kurulumu ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde yönetim kolaylığı kazabilirsiniz.
  • PHP ve MySQL veri tabanı kullanılan bir platform olduğu için ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolaylıkla geliştirme yapabilir ve ya profosyonel bir kişi ile istediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sınırsız ürün, üretici ve kategori eklemesi yapabilirsiniz.
  • Sitenize kuracağınız SSL sertifikas ile bütün bankaların sanal pos sistemlerini kullanabilirsiniz.
  • API desteği sayesinde entegrasyonları gerçekleştirebilirsiniz.
  • Çok çeşitli eklenti ve tema alternatiflerinden ihtiyaçlarınıza en uygunlarını seçip, kullanabilirsiniz.
  • Muhasebe entegrasyonu sayesinde muhasebe hesapları ile entegre bir şekilde çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.
  • Pazarlama modülü, ödeme yönetim modülü, kargo yönetim sistemi gibi pek çok modül sayesinde müşterilerinize kolay ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın