You are currently viewing Laravel Randevu Sistemi
Laravel Randevu Sistemi

Laravel Randevu Sistemi

Merhabalar, bugün sizlerle daha önce geliştirdiğim bir Laravel Randevu Sistemi kodunu paylaşmak istiyorum. Bu sistem ile kuaför, araç randevu sistemlerinde kullanabileceğiniz bir çerçeve sunuyoruz ve dilediğiniz gibi geliştirip kullanabilirsiniz.

Nedir ?

Laravel ile ilk tanıştığım dönemlerde 4.2 versiyonunu kullanarak basit bir randevu sistemi geliştirdim. Siz de bu kodları kullanarak farklı amaçlarla kullanabileceğiniz bir randevu sistemi oluşturabilirsiniz.

Sistem, PHP 5.6 sürümüne uygun olarak tasarlanmıştır ve tercihen Linux işletim sistemi üzerinde çalışması önerilir. Ayrıca, minimum 250 mb alan ve php mcrypt yüklü olması gerekmektedir.

Hosting Bilgileri

 • Hosting php sürümü PHP 5.6
 • Linux / Windows ( Tercihen Linux )
 • 250 mb alan
 • php mcrypt yüklü olması gerekmektedir.

Nasıl Çalışır?

Daha sonra, app/config/database.php dosyasını açarak alt kısımdaki satırı bularak kendi oluşturacağınız bilgilere göre düzenleyerek hostinginize yükleyebilirsiniz.

'mysql' => array(
			'driver'  => 'mysql',
			'host'   => 'localhost',
			'database' => 'database_name',
			'username' => 'database_user',
			'password' => 'database_password',
			'charset'  => 'utf8',
			'collation' => 'utf8_general_ci',
			'prefix'  => '',
		),

Örnek Ekranlar

Detaylı Ayarlar Ekranı
Panel detaylı ayarlar listesi

Dilerseniz panele kullanıcı ekleyerek çalışanlarınızın sisteme giriş yaparak randevu almalarını sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Ekleme Ekranı
Sisteme Kullanıcı Ekleme

Panel Ekranında takvim listesinden aldığınız randevularıda görebilirsiniz, direk tarih ve saate tıklayıp randevu oluşturabilirsiniz.

Dashboard Takvim Ekranı
Takvim listesi

Sistemden randevu alan müşterileriniz dilerse sisteme girerek randevusunu sorgulayıp detaylarını öğrenebilirler.

Laravel Randevu Sistemi
Randevu Sorgulama

Yukarıdaki kodları dilediğiniz şekilde revize ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca, Laravel projelerinizde bu kodları dilediğiniz gibi entegre edebilir ve güncel versiyona göre upgrade ederek kullanabilirsiniz.

Laravel Randevu Sistemi Proje Bilgileri

Sonuçta tekrar hatırlatmamda fayda olabilir. Bu sistem Laravel’in 4.2 versiyonu ile yazılmıştır ve daha sonra public hale getirilmiştir. Fakat sistem çalışır halde git repomda bulunmaktadır.

Proje linki : https://github.com/kurtulusoz/randevu-laravel-4-2

Yeni bir versiyona veya proje hakkında ücreti karşılığında desteğe ihtiyacınız varsa benimle irtibata geçebilirsiniz.

Laravel Nedir ?

Laravel, PHP dilinin OOP özelliklerinden yararlanarak geliştirilmiş açık kaynak bir web uygulama framework’üdür. İleri düzey özellikleri sayesinde, geliştiricilerin web uygulamalarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmasını sağlar.

Framework, geliştiricilere birçok hazır yapı ve özellik sunarak, kod tekrarını azaltır ve verimliliği arttırır. Laravel’in sunduğu bu yapılar arasında migration, routing, authentication, caching, queuing gibi birçok özellik bulunmaktadır.

Yani kısaca etkili bir php Framework ihtiyacınız varsa kesinlikle Laravel tam size göre diyebilirizde.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın