You are currently viewing Laravel eloquent select list

Laravel eloquent select list

Bugün laravel eloquent select list anlatmak istiyorum. Normalde laravel eloquent ile oluşturduğumuz sorgunun datalarını foreach ile doldururken sadece basit bir ” lists ” parametresi ile datalarımızı blade select html taglarının arasına foreach komutunu kullanmadan direk yazabilicek duruma getirebiliriz. Laravel 4.x itibari ile rahat bir şekilde kullanabileceğimiz sorgu ;

[code]
Model::lists(‘name’,’id’)->toArray()
[/code]

bu komut ile rahat bir şekilde oluşturduğunu arraylist html select tagları arasında kullanabilirsiniz.
Örnek olarak nasıl kullanırım diyenler içinde yapacağınız html tagları aşağı kısımda veriyorum sizde bunu aynı şekilde kullanabilirsiniz.

[code]
$cikti = Model::lists(‘name’,’id’)->toArray();</pre>
Form::select(‘size’, $cikti);
[/code]

Sadece bu kadarı ilede değil siz eğer selectbox kutunuzda seçiniz gibi bir satır daha eklenmenisini istersenizde yapacağınız işlemde aşağı kısımda olduğu gibidir.

[code]
$cikti = Model::lists(‘name’,’id’)->toArray();
{!! Form::select(‘name’,[0 => ‘Seçiniz’]+ cikti,’varsayilan seiçili değer olacak ise’,[‘id’=>’id’,’class’=>’form-control’]) !!}
[/code]

Laravel Html Select Kullanımı

[code]
Form::select(‘size’, array(‘L’ => ‘Large’, ‘S’ => ‘Small’));
[/code]

Laravel eloquent select list

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın