Ubuntu 14 Yakında

2014 yılının nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen ubuntu’nun yeni işletim sistemi. önümüzde ki ay 13.10 dan hemen sonra 14.04 ün ilk betasını almaya başlayacağız.

ubuntu 14 yayınlanma programı şu şekilde
alpha 1 – aralık 19
alpha 2 – ocak 23
beta 1 – şubat 27
final beta – mart 27
release candidate – nisan 10 olarak belirlenmiştir

En güzel özelliği her platforma göre görünümünü değiştirebilen bir işletim sistemi olacaktır. Buda bağımsız bir platform tadı verecektir.

iki adet sürümü olacakmış. x64 işlemcili cihazlar için ve arm işlemcili cihazlar için her ikisi içinde android ile dualboot yapılabilinecek. (tabi işlemciniz destekliyorsa samsung bu aralar x64 telefonlar için ilk adımını atmaya başladı. Ama yaptığı işlemcilerin performansı pek tatmin edici değil)

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın