You are currently viewing plesk phpmyadmin link ile erişim
plesk phpmyadmin link ile erişim

plesk phpmyadmin link ile erişim

Cpanel’den aşina olduğumuz phpMyadmin hiç cpanel’e giriş yapmadan erişmek bazen işlerimizi çok kolaylaştırmaktadır. plesk phpmyadmin link ile erişim nasıl yapılacak bugün size bunu dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

Neden Kullanmalısınız?

Plesk kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biride aslında bu durum olabilir sadece phpMyadmin’de işimiz var iken, port’u gir, panel bilgilerini gir, phpMyadmin seç bu stepler bazen işkence bazende acelemiz varken can sıkıcı olabilmektedir.

Plesk panel kullanıcıları için bu durumu daha basite indirmek için aslında izleyeceğimiz basit bir yol bulunmaktadır. Bu yöntem ile, kolay bir şekilde plesk panelinize giriş yapmadan veritabanı bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

plesk phpmyadmin link ile erişim Hangi Yolları İzliyoruz?

  • Plesk Panelinize giriş yapınız
  • Sol menüden extensions ” uzantılar ” kısmına geliyoruz
  • Aramaya Panel.ini Editor Yazıyoruz
  • Aratıp install demeniz yeterlidir.

Kurulum sonrasnda open diyerek editor kısmına geçiş yapıyoruz.

Panel.ini Editor
Panel.ini Editor
plesk phpmyadmin

plesk phpmyadmin link ile erişim için Editör sekmesine girdikten sonra aşağıda belirtmiş olduğum satırları en alta ekledikten sonra save demeniz yeterli olacaktır.

[databaseManagement]
features.phpMyAdmin.loginForm.enabled = on

Bu adımlardan sonra tek yapmanız gereken https://adres.com/phpmyadmin adresine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Dikkat edilmesi gerekenler

Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza lütfen emin olunuz, olası sorun çıkma ihtimallerine karşı mutlaka yedek almanızı öneririm. Unutmayınki bir yazılımıcının en önemli unsurlarından biride yedek almaktır.

Plesk hakkında

Plesk, BT uzmanlarının web, DNS, posta ve diğer hizmetleri kapsamlı ve kullanıcı dostu bir GUI ile yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Plesk, sistem hizmetleri ve kullanıcılar arasında bir aracı olan bir barındırma kontrol panelidir . Örneğin, bir kullanıcı Plesk GUI üzerinden bir web sitesi oluşturduğunda, Plesk bu isteği Apache veya IIS gibi bir web sunucusuna yayar ve ikincisi sisteme yeni bir sanal ana bilgisayar ekler. Tüm sistem hizmetlerini tek bir web arayüzünden yönetme yöntemi, bakım maliyetlerini azaltır ve yöneticilere daha fazla esneklik ve kontrol sağlar.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın