You are currently viewing Linux için Yeni Nesil Terminali

Linux için Yeni Nesil Terminali

Linux için Yeni Nesil Terminali Sophiware tarafından geliştirilen komut satırı meraklıları için şık ve verimli terminal. Git Terminali ek işlevler ve görsel modern bir arayüz ile akılda kalıcı. Terminal kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır. Sürümü 0.0.1 ama hala beta aşamasında olduğunu söylemem gereklidir.

Ekran Görüntüsü :

Linux için Yeni Nesil Terminali

Görünüm özelleştirme araçları Metinlerin ve Arka Plan renklerini değiştirmek için seçenekler içerir. Arka plan değerlerini Katı veya Degrade ya tarzı seçebilirsiniz.

goterminal-2-1024x607

Özellikler

  • Kısayol Komutlar : Favori ve sürekli kullandığınız komutları kısayol olarak ekleyin
  • goterminal-3
  • Etkileşimli Makrolar: Etkileşimli eylemler için favori komutları makrolar ayarlayabilirsiniz. Örneğin: ping komutunu çalıştırmak isterseniz, etki alanı adı için sormak git Terminal yapabilirsiniz.

Go Terminal Linux Nasıl Yükenir :

Komut satırı yolu tercih ederseniz, Debian tabanlı Linux dağıtımlarında aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz:

[code]
wget http://products.sophiware.com/download/goterminal/linux-debian -O goterminal_amd64.deb
sudo dpkg -i goterminal_amd64.deb

[/code]

Go Terminal Ücretli mi?

Bu konuda Sophiware hem evet hemde hayır cevabını veriyor. Belirli özelliklerini ücretsiz kullanabiliyor iken bazı özellikleri için ücret isteniyor.

Yukarıda bahsettiğim kurulum ücretsiz yükleme için geçerlidir. Sitesinden ücretli yüklemeler yapabilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın