You are currently viewing cwp Yandex mx ayarları

cwp Yandex mx ayarları

Merhabalar, bugünkü konum cwp Yandex smtp ayarları konusuna değineceğim. Bilmeyenler için cwp ( CentOS Web Panel ) kısaltmasıdır ve konu içinde bu kısaltma ile devam edeceğim. Centos Web Panel Yandex MX settings ayarları.

Başlamadan Önce

Bu ayarlar tamamen tarafımdan test edilmiş olup, aşamaları sizler ile paylaşacağım. Bu işlemleri ayarlamadan önce bir yedek veya mevcut ayarlarınızın bir kaydını almanız önemlidir.

Yandex Domain Tanımlama

Alan adlarınızı Yandex mail hizmetlerini kullanmadan önce, yandex tarafına alan adının size ait olduğunuzu belirtmeniz gereklidir.

cwp Yandex mx ayarları Başlayalım

Yandex connect kısmına giriş yapalım. New Organization kısmına basarak sizden kullanmak istediğiniz domain bilgisini isteyecektir.

Yandex connect add new domain

Ekledikten sonra, sizden domaini doğrulamanız istenecektir.

Yandex connect confirm domain

Confirm your domain linkine basarak işleme devam edelim. Bu kısımda doğrulama yöntemi size kalmış durumdadır. Meta Tag, Html file veya DNS ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Size uygun olan yöntem ile işlemi gerçekleştirin.

Doğrulamadan sonra karşınıza buna benzer bir ekran gelecektir. Burada bir işlem yapmanız gerekmemektedir, buradan sonra yapacağımız işlemler cwp üzerinden olacaktır.

Domain adresimizin MX güncelleme

Centos Web Panel’inize giriş yapıyorsunuz ( domainadresi:2031 / ipadresi:2031 ) sol kısımdan DNS Functions > DNS Zone Editor adımlarını izliyoruz.

cwp Yandex smtp ayarları
Centos Web Panel Yandex MX Configuration
mx configuration
centos web panel Yandex mx configuration
Yandex mx configuration
Centos Web PAnel MX spf kaydı

cwp Yandex mx ayarları nasıl yapılacağına dair resimler ile sizlere aktarmaya çalıştım. Bu kısımda yaptığımız işlemlerden sonra mail hesabı oluşturma işlemlerinizin tamamını Yandex connect üzerinden yapacaksınız arkadaşlar. Kendi hosting üzerinden açacağınız hesaplarınızın bir geçerliliği olmadığını belirtmek isterim.

Hosting hizmetlerinizde genelde yaşanılan sıkıntılarda spam, mail gitmeme gibi konularında bu hizmetlerden yararlanabileceğinizi alternatif olarak google gsuite hizmetinede bakmanızı elbette öneririm.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın