Tel : 545 539 56 22
Telegram : 545 539 56 22
skype : kurtulus.oz
E-posta : [email protected]

This Post Has 6 Comments

 1. Veysel

  Merhaba,
  Yazınız ve emeğiniz için teşekkürler.
  dizin içerisinde bahsettiğiniz promotion.php yok.
  Bu konuda bilginiz var mı sadece Türkçe olduğunda headar altında reklam çıkıyor. Nasıl engelleyebiliriz.
  Teşekkür ederim

  1. kurtitasarim

   Merhabalar, daha hızlı bir çözüm olarak config.php içinde bulunan https://www.opencart.com satırlarınıda silerek dosya hatalarından nereden çektiğinide bulabilirsiniz. Sorun devam etmesi halinde mail atarsanız yardımcı olabilirim.

 2. Ömer Hazır

  Merhaba;
  Opencart paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.
  Opencart konusunda türkçe olarak işe yarayan bilgi veren çok az site var.
  Şu aralar opencartla uğraşmaya başladım. PHP den hiç anlamam hobi olarak asp ile çok uğraştım. Ama opencartla beraber anlamasamda php yi ucundan kıyısından anlamaya çalışıyorum.
  Bir bilen olarak size opencart hakkında birşey danışmak istiyorum.
  Opencartta (3x veya 2 x) yurt içi ve yurt dışı fiyatı diye iki fiyat uygulamaya çalışıyorum.
  tr den girenler yurtiçi fiyatı, tr dışından girenler yurtdışı fiyatı görecek ve o fiyattan işlem yapacak.
  yöntem olarak kullanıcı arayüzündeki fiyat içeren dosyalara if else ile dil değişkenine göre tr ise türkçe fiyatı ingilizce ise yurtdışı fiyatı şeklinde ayarlamaya çalışıyorum.
  Bu mantık sizce doğru mu?
  Birde şu yapılamaz mı?
  Opencartta kur çarpımı yaparak yerel para birimini dönüştüren modüle müdahale edip TR iken işlem yapma ama tr değilse şu fiyatı yap gibi bişi yapılamaz mı?

  1. kurtitasarim

   Merhabalar, çok güzel bir düşünce elbette ama yabancı ülkede olup türkçe az çok bilen insanda girip try ödemeyi deneyecektir. Bu kısımda bu kütüphaneyi incelemeni tavsiye edebilirim. Ülkelere göre sana işlem yapma hakkı yaratacaktır. Gelelim fiyat konusuna price , other_price yapabilirsin fakat bu kısımda ek ülke gelecek olursa senin için tekrar sıkıntı çıkabilir. Bunun yerine opencarta detaylı bir giriş yaparak price kısmını ayrı bir tablo yaparak ülkelere göre işlem yaptırabilirsin diye düşünmekteyim, biraz sql, biraz php bilmen belki yetebilir veya yetmeyebilir. Ben dolar bazlı ürünler için otomatik try çevirme işlemi yaptım fakat ülkelere göre ayrım yapmadım.
   Son sorun elbette yapabilirsin ama üst kısımda yazdığım gibi farklı bir ülke olma ihtimalinde bu kısımda sıkıntı olabilir veya sen türkiye’de 100 tl olan ürüne dolar bazında daha ucuza satış yapacaksın diyede düşünebilirsin.

 3. Ömer

  Kurtuluş Bey;
  Vakit Ayırdığınız ve kıymetli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
  Php konusunda hiç bilgim yok ama yinede basit eklentileri inceleyip oradaki kodları kendime uyarlayabiliyorum:)
  Tavsiye ettiğiniz IPGeoLocation kütüphanesini biraz kodlama biraz da uğraş gerekeceği için şimdilik aklımın bir kösesine yazdım. Opencart zaten tarayıcı diline göre dil yönlendirmesi yaptığı için küçük bir kodla Dil türkçe ise parabirimini TL dil türkçe değilse site dili ingilizce ve parabirimi de USD olarak ayarladım.
  Fiyat değişkeninde de ilgili sayfalarda if else ile dil türkçe ise Price değilse Price2 şeklinde bir çözüme ulaştım gibi.Ama şuan tam olarak denemedim.

  1. kurtitasarim

   Rica ederim yardımcı veya aydınlatıcı olabildiysem ne mutlu, takıldığınız bir yer olur ise paylaşmanız halinde yardımcı olmaya çalışırım.
   Kolaylıklar dilerim.

Bir yanıt yazın