Yeter vodafone

Merhaba arkadaşlar bugün biraz konu dışına taşmak istedim sebebi ise çok sevgili vodafone..

Kendisinin insanları sömürmenin yollarını çok iyi buldu sanırım, nedeni ise size 25 tl’lik sabit fatura adı altında 115 tl’yi bulan faturalar gönderebiliyor üstelikte buna açıklama olarakta ” efendim kullanım süresini aşmışınız” tamam aştım ama ne kadar diye sorduğumda ve detaylı incelemede “13 dk ” diye yanıt alıyorum. Tamam anladım süreyi aştım kabul ama aştığım süresinin birde benden ekstra olarak vergisini alıyor 🙂 Hani az geçirdik bide devlet adına geçirelim diyor. Arayıp hattımı başka operatöre taşımak istiyorum diyorum ” hay hay efendim ama sizin bir sözleşmeniz var telefon almışınız” diye yanıtlanıyor herşey normal haklılar , kalan ücreti ödeyeyim diye yanıtlıyorum bu kadar uzatmak anlamsız diyorum. ” 150 tl “kalan ödemeyi yapacağımı belirtiyorum  ve karşıdaki kişi anlatmaya başlıyor olay burda kopuyor 🙂 ” 150 tl kalan taksit, 35 tl cayma bedeli, gelecek ay fatura dönemi ” derken 210 tl faturayı giydiriyorlar..  Hepsi tamam anladık onuda öderiz dedin nasılsa devletin yaptığı vurguna alışkınsın yaptıysan hata öde mantığı .. Fatura kesimini bekleyin diyorlar ve beni yolcu ediyorlar…. Fatura kesimi gelmiyor ben diğer operatörde faturalarımıda ödemeye başlıyorum ” bu arada operatörü bir kız arkadaş kazası yüzünden değiştirdim avea’da az değil çekmiyor 🙂 ” aradan süre geçiyor ve sevgili legal sömürücü vodafone arıyor bir şarkı eşliğinde bekletip sizlere şunları söylüyor…

+ Kurtuluş bey ile görüşebilirmiyim ?
– Cebimi arıyorsunuz sekreter çıkacak değil ya 🙂
+ Kurtuluş bey ödenmemiş 210 tl faturanız var biliyormusunuz
– Hayır şimdi haberim oldu =S
+ Kurtuluş bey ödememeniz halinde sizi mahkmeye vererek dosya masrafları dahil bütün herşeyi siz ödeyeceksiniz ” Kısaca hepsini kitliyeceğiz diyor”
– Hanım efendi iyi güzel ama ayın ancak başında ödeyebilirim
+ Olmaz efendim ay sonu hesap kesimi ödemeniz gerekmekte
–  Tamam ama ay başı maaş alıyorum ???
derken kısacası sizi iplemiyor mağdursun değilsin onu bağlamıyor sana biz bunu geçirdik ödeyeceksin yoksa mahkemede sürüm sürüm sürüneceksin diyor :)) size 25 tl görünen o miniik fatura 210 tl olarak kitleye kitleye geliyor.. İşte size dünyayı kırmızı gösteren, sizi düşünen , ailenizi düşünen operatör :)) Ne küfürler etsem az aslında ama tavsiye etmediğim kesin… Siz siz olun vodafone’dan uzak kalın şayet sizi boğa yerine koyup kırmızı gösteriyor. Hakemin oyunda gösterdiği kırmızı gibi..

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın