You are currently viewing wget username password gönderme
wget username password gönderme

wget username password gönderme

Merhabalar bugün size kısaca linux wget username password gönderme işlemlerinden bahsedeceğim.

Ne işe yarar

bu işlem linux wget ile url isteklerinde username ve password kısımlarını crontab ile istek gönderebilir giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek Kod

[code]

wget -O/dev/null -q –user="username" –password="password"http://urladresi

[/code]

Yukarıdaki kod bloklarını kullanarak rahat bir şekilde servislerinizi çalıştırabilir, dosya indirme işlemlerinizi yapabilir cron kullanarak gerekli servislerinizi çalıştırabilirsiniz.

 

Bilmeyenler için wget Nedir ?

Gnu Wget (veya sadece Wget, eskiden Geturl), içerik web sunucularında kullanılır ve gnu Projesi’nin bir parçası bir bilgisayar programıdır. Onun adı World Wide Web’den türetilmiştir ve adını bu isimlerden almıştır. Via http, https, bağlantılarının ve ftp protokollerinin indirilmesini desteklemektedir.

wget, Linux/UNIX komut satırı dosya indirme aracıdır. wget; non-interactive*, Web üzerinden dosyaları indirebileceğiniz ücretsiz bir araçtır. (*non-interactive: sisteme kullanıcı girişi yapılmamış bile olsa arka planda çalışabilir) HTTP, HTTPS ve FTP destekler.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın