Traffic2cash google spam trafik hiti

Merhaba arkadaşlar bazı analytics raporlarında son zamanlarda gözüme çarmakta olan ve sahte data olmasından şüphelenip araştırdığım bir Traffic2cash google spam trafik hitinden bahsetmek istiyorum. Kedisine spam dediğimiz adres “traffic2cash.xyz” çokça karşımıza çıkan bu spam botun her yerde faliyet halinde olduğuna aramalarımın sonucunda karar verdim bu spam botu sitenize çok fazla trafik datası olduğunu göstermekte sizlere kısa süre heycan verdikten sonra acaba bu nedir diye araştırmak istediğiniz bir yapıdır.

Araştırmalar sonrasında Traffic2cash google spam trafik hiti olduğuna karar getirdim. 🙂 bir zamanların sevimli hayalet avcılarındaki oyunundaki hayalet gibi. Bunun gibi spam trafikleri analytics tarafından engellemeniz sizin için sağlıklı raporlar almanız sağlayacaktır.

 

Traffic2cash.xyz Nedir Burası ???

Traffic2cash.xyz aldatıcı trafik ile Google Analytics verilerini hedefleyen güvenilmez trafik yönlendiren spam URL’dir. Web sitesi ve kendi adını ve e-posta adresini ziyaretçilerden toplayarak web sitenizden para kazandırmayı hedefleyen” bir iddiada bulunuyor. Bu hizmete kayıt olmanızı kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bu sadece pazarlama amacıyla çeşitli e-posta adreslerini ve tam adı elde etmek için tasarlanmış bir phishing yöntemidir. Traffic2cash.xyz web sayfasında içerik propellerads.com sitesini tanıtmak için kullanılan güvenilmez bir reklam platformu.

Bu spam Trafiği Nasıl Engellerim??

1.Google Analytics hesabınızı açın ve Yönetici sekmesine gidin ve Tüm Filtreleri tıklayın.

2.Yeni bir filtre oluşturmak için ADD FİLTRE düğmesini tıklatın.

3.filtre adını Traffic2cash.xyz olarak yaz hatırlaması kolay olsun 🙂 .

4.Özel Filtre Tipi Seçiniz

5.filtre adresine Traffic2cash.xyz yazdıktan sonra kaydet butonuna basmanız yeterlidir..

Örnek olarak yabancı iki adet kaynak linki..

Link 1 & Link 2

 

Traffic2cash google spam trafik hiti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön
Exit mobile version