tib tarafından kapatılan site için dilekçe örneği

Merhaba arkadaşlar son zamanlarda sıkça yaşadığımız yayında olan sitelerimizin tib’in uyguladığı engelleme kararı almasıyla bir hayli derde girdi. İnternet üzerinde defalarca arama yapmamıza rağmen mantıklı ve kesin sonuçlar bulamadım, karşınızda muhattap olacak bir yetkilide olmamasını düşünürsek uğraşmak bir hayli dertli oldu. Sizelere bu derdin nasıl çözebileceğinizi kısaca anlatmak isterim aşağıdaki adımları izleyerek sitenizin engelleme kararını kaldırabilirsiniz.

1. ilk olarak resmi bir kuruluş yada şahıs olmanız gerekmektedir
2. Tib’in en büyük şikayeti karşılarında muhattap bulamamasıdır, şahıs veya anonim bir kuruluş iseniz vergi levhanız ve faaliyet belgelerinizi hazırlayın.
3. Bir dilekçe hazırlayın dilekçe örneğini aşağıda sizlerle paylaşacağım bu dilekçeyi kendinize göre düzenleyebilirsiniz
4. Daha sonra tib fax numarası olan : (0312) 586 54 00 numaraya faks çekiyorsunuz
5. bir 20 dk sonra arayıp sekreter olan arkadaştan evrak takip numarası alıyorsunuz.
6. takriben 3 veya 4 gün sonra arayarak durumu sorarak sıkıntıları varsa sitenizin sizi bilgilendiriyorlar
7. Mutlu son yaşama ihtimalinizin bu dediklerimi yaptıktan sonra %80 🙂

Dilekçe örneği:

TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NA

Sayın başbakanlığınızın ../../…. tarihi kararı ile 5651 sayılı yasada belirtilen katalog suçları kapsamında değerlendirilip işletilmesinde idari tedbir uygulamam ………. isimli internet sitesinin, yasal kurumsal bir işletmenin mağaza internet sitesi olduğu, internet sitesinin kurumsal bir firmaya ait olduğuna dair evraklar ektedir. ../../….. tarihi itibari ile gerekli tüm düzenlemelerin yapılıp ilgili yasa hükümlerinde belirtilen suç kapsamına giren içeriklerin kaldırılmıştır.
İş bu halde ……. isimli internet sitemizin üzerinde uygulanan idari tedbirin kaldırılarak tekrar kullanıma açılmasını başkanlığınızdan saygıyla arz ederim.

Yetkili İsim Soy isim
Kaşe / İmza

Eğer Yetişkin içerikleri olan bir sayfanız var ise dilekçeniz.

TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NA

Sayın başbakanlığınızın ../../…. tarihi kararı ile 5651 sayılı yasada belirtilen katalog suçları kapsamında değerlendirilip işletilmesinde idari tedbir uygulamam ………. isimli internet sitesinin, yasal kurumsal bir işletmenin mağaza internet sitesi olduğu, internet sitesinin kurumsal bir firmaya ait olduğuna dair evraklar ektedir. ../../….. tarihi itibari ile gerekli tüm düzenlemelerin yapılıp ilgili yasa hükümlerinde belirtilen suç kapsamına giren içeriklerin kaldırılarak Türk Ceza Kanunu’n 226. Maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi ziyaret etmesi yasaktır ibaresi ile beraber uygunsuz görünen içeriklerin sayfanın farklı bölümlerine taşınarak gerekli düzenlemelerin yapmış bulunmaktayız.

İş bu halde ……. isimli internet sitemizin üzerinde uygulanan idari tedbirin kaldırılarak tekrar kullanıma açılmasını başkanlığınızdan saygıyla arz ederim.

Eğer bunlarla uğraşmak sizin için zahmetli gelirse gerekli ücret karşılığı siteniz ile ilgilenerek takibin tarafımızdan yapılmasını sağlayabiliriz. Detaylı bilgi için iletişime geçmeniz yeterlidir.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

This Post Has 2 Comments

  1. taylan

    hocam yaklaşık 1 aydan beri +18 içerikli sitem kapalı. Tibin istediği her şeyi yapmam rağmen bir türlü sitemi açmıyorlar tam 3 defa dilekçe yazdım.belki 100 defa telefon açtım ama ilgilenen yok ne yapmam gerekiyor.

    iletişim numaram: 0533 164 44 22

    1. kurtitasarim

      size en kısa zamanda dönüş yapıp bilgi vermeye çalışacağım..

Bir cevap yazın