You are currently viewing Plesk Lisans Anahtarı
Plesk Lisans Anahtarı

Plesk Lisans Anahtarı

Plesk lisans anahtarı kullanmakta olduğumuz vps, vds, dedicated serverların hosting yönetim panelidir. Kullanmakta olduğumuz plesk lisansların sona ermesi halinde aşağıda olan lisans anahtarı ile 15 gün uzatabilirsiniz. Plesk lisansları çok aktif olarak Cpanel alternatifi olarak tercih edilmektedir.

Plesk Lisansları

Windows ve Linux sunucularda kullanılması ile bilinen gelişmiş ve grafiksel ara yüzü bulunan web hosting yönetim aracıdır. Plesk sayesinde bir sunucu üzerinde çok daha rahat bir şekilde kullanıcı hesapları, web siteleri, mail adresleri oluşturabilir ve DNS adresleri yönetilebilmektedir.

Microsoft Windows sunucular ile tanınmış bir web hosting yönetim otomasyonu dahi olsa Linux’da Redhat, Fedora, SUSE, Debian/Ubuntu ve FreeBSD gibi dağıtımlar için kullanılabilmektedir.

Lisans Anahtarı

ilk kurulumda lisans anahtarı girmez iseniz size 15 günlük bir kullanım hakkı tanımaktadır. Demo süresi aslında ideal bir süredir fakat kurulum işlemlerinizi tamamlamadınız. Site yedekleriniz, dosya transferleri hatta eski bir sunucunuz var ve üzerinde yine plesk kullanıyorsanız migrate etme işleminiz bile olabilir.

Pleski paneli kurdunuz ve 15 gün geçti lisans anahtarınız bitti. Lisansınız sonlanmasından itibaren yapacaklarınız aslında tamamen sizinle alakalıdır. Dilerseniz terminal üzerinden dosya işlemlerinizi halledebilirsiniz, dilerseniz de lisans satınalabilir , mail adresiniz ile kayıt olarak demo lisans alabilirsiniz.

Ek Bilgiler;

Detaylı bir ek bilgi değil yukarıdaki kullanım alanlarını sıralarken eklemek istediğim bir konu daha var. Bu tarz sistemleri denemek isterseniz kullanmakta olduğunuz bilgilsayarınıza virtualbox kurarak sanallaştırma ile local olarakta bu sistemi kullanabilirsiniz. Plesk’in vermiş olduğu ve geliştiriciler için api yapısıda bulunmaktadır. Geliştirmeler esnasında bu api’leri kullanarak sisteme müdahale edebilmektesiniz. Bu apiler ile alakalı olarak ilgili dökümanları bu adresten bulabilirsiniz.

Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz elimden geldiğince açıklayıcı olarak sizler ile paylaşmaya çalışacağım.

Deneme Lisans Anahtarı

25.07.2022 Tarihine kadar geçerli bir kod :
A00800-4JDW09-Q9AW62-5BB609-KQMW48

Dikkat

Arkadaşlar son güncellemeler ile lisans ikiden fazla aynı anahtarı kullanmaya izin vermemektedir. Farklı sitelerden alacağınız lisans anahtarlarını kullanamamaktasınız. Dilerseniz eposta adresiniz ile plesk lisans anahtarı alabilmektesiniz.

Alternatif Hosting Yönetim Panelleri

Özetleyecek olursak Hosting panellerede kısaca değinmek isterim. Kullanıcılara rahat bir şekilde verebileceğiniz ve Lisans ücreti olmadan kullanabileceğiniz panelleri aşağıda bulabilirsiniz;

 • ehcp
 • CentOS Web Panel
 • Ajenti
 • Froxlor

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

This Post Has 4 Comments

 1. Tezcan Kerem

  Teşekkürler işime yaradı.

 2. Burak

  lisans çalışmıyor.

  1. kurtitasarim

   Lisans çalışmıyor değil, Plesk güncelleme yapmış ve aynı lisansı iki defa kullanımına artık izin vermiyor. Hatayı sanırım hata mesajına dikkat etmediniz.

 3. ömer

  teşekkürler. lisans çalışıyor.

Bir yanıt yazın