You are currently viewing PHPStorm otomatik projeyi açması

PHPStorm otomatik projeyi açması

Merhaba bugün PHPStorm otomatik projeyi açması sorunu konusunu kısaca nasıl çözeceğiz aktaracağım. Proje geliştirmelerimiz için kullanmakta olduğumuz IDE’miz için izleyeceğimiz adımları aşağıda belirttim.

Bilmeyenler için PHPStorm

JetBrains PhpStorm ücretli, çapraz platform bir PHP tümleşik geliştirme ortamıdır (IDE). Altyapı olarak yine JetBrains firması tarafından geliştirilen IntelliJ IDEA platformunu kullanır.

PHPStorm bir PHP geliştirme aracı olmasına rağmen Javascript, HTML, CSS, LESS, SASS, CoffeeScript vb. web teknolojileri için de geliştirme ortamı sunmaktadır. PhpStorm’un kod tamamlama rutinleri PHP 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7 ve 7.1 versiyonlarını destekler. Generators, coroutines, finally komutu, foreach içerisinde list komutu, isim alanları, anonim işlevler, traits ve kısa dizi yazım şekli gibi yeni özellikleri desteklemektedir.

PHPStorm otomatik projeyi açması sorunu ve çözümü

PHPStorm kullanırken farklı projelerde çalıştığımız durumda uygulamayı kapattıktan sonra tekrar açtığımız da otomatik olarak son projemiz açılmasıdır. Bunu engellemek için ise uygulayacağımız adımlar şu şekildedir;

php storm
php storm startup
phpstorm startup screen
phpstorm screen

File > Settings > Appearance & Behavior > System Settings

Bu kısma geldikten sonra, sağ kısımda bulunan Reopen projects on startup işaretli olan kutucuktaki işareti kaldırmanız yeterlidir.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın