You are currently viewing Opencart Excel Yükleme
opencart excel yükleme

Opencart Excel Yükleme

Opencart alt yapısı kullanan e-ticaret siteleriniz için ürün yüklemenizi kolaylaştırmak. Opencart Excel Yükleme işlemi için basit bir kod hazırladım. Buradaki amacımız paylaşmış olduğum örnek exceli kullanarak hızlı bir şekilde ürünlerinizi yüklemenizi sağlamak.

Başlamadan önce

Direk uygulama işlemine geçmeden önce yapılacakları size aktaracağım. Excel Projesi gitlab üzerinde public olarak yayınlanmış durumda. Bu kısmı uygulamadan önce mutlaka bir sistem yedeği almanızı öneririm, olası hatalarda ve uygulamalarda geri dönüş yapmanız kolay olacaktır.

Destek?

Bir opencart sitenize var ve bu kısımda bilginiz olmadığı için yardıma ihtiyacınız var. İrtibat kurabilirsiniz ve talebiniz doğrultusunda makul ücretler ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Opencart ne kadar php developer ile geliştirilen bir open source projesi olsada yardıma ihtiyacınız doğabilmektedir.

Opencart Excel Yükleme

Gitlab üzerinde bulunan projeyi indirdikten sonra içerisinde bulunan dosyaları ftp’deki opencart dosyalarınızın olduğu alana yüklemeniz yeterlidir. Bu işlemden sonra, admin panelinize giriş yapın ve Sistem > Kullanıcılar > Kullanıcı Grupları sekmesine gidin. Bu kısımda administrator grubunu düzenleme işlemine geçin, erişim izinleri ve değiştirme izinleri kısmında bulunan Tümünü Seçiniz linklerini kullanarak gerekli izinleri sağlayınız.

Bu kısımdan sonra ise admin panelinizdeki adres çubuğundaki /admin/index.php?route= kısmından &user_token alanına kadar adresi seçip yerine catalog/excel_upload/index linkini yapıştırıp excel yükleme kısmına gelin. Şu anda admine linkleri bağlamadım bir sonraki düzenleme, farklı versiyon ve linklemeyi de ekleyip projeyi güncelleyeceğim.

opencart excel upload
Excel upload opencart

Herhangi bir sorunuz olması halinde yorum olarak belirtebilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın