You are currently viewing Notepad++ Sitesi Hacklendi

Notepad++ Sitesi Hacklendi

Notepad++ Sitesi Hacklendi: Uzun süredir yazılım hayatına girdiğimden beri Şevket Karayılan müdürümün kod yazmayı en iyi kavrayacağın bir editör dediği notepad++ resmi project sitesi hacklendi. Garip ve şaşkınım böyle bir tool sitesinin hacklenmesi üzücü ve düşündürücü bir şey aslında. Ekibin en kısa zamanda gerekli önlemleri alacağını ve yeniden siteyi ayağa kaldıracağını düşünüyorum.

Notepad++ Nedir?

Notepad++ C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, Javascript, RC file, nfo, doxygen, ini dosyası, batch dosyası, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS ve Flash action script programlama dillerini destekleyen aynı zamanda bu diller ile, kodları ve fonksiyonları özel renklendirebilmesi sayesinde daha etkin çalışmanızı sağlayan ücretsiz bir program.

Ayrıca Notepad ++’da çok satırlı kodlarda çalışırken çeşitli satırları küçültme ve bir araya getirme seçeneğinizinde bulunduğu bu text editörü yeni syntaxlar (kod seçenekleri) ekliyebilmenize imkan tanır. Aramalarda düzenli ifadeleri destekler (Regular Expression).

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın