Genel

Notepad++ Sitesi Hacklendi

Notepad++ Sitesi Hacklendi: Uzun süredir yazılım hayatına girdiğimden beri Şevket Karayılan müdürümün kod yazmayı en iyi kavrayacağın bir editör dediği notepad++ resmi project sitesi hacklendi. Garip ve şaşkınım böyle bir tool sitesinin hacklenmesi üzücü ve düşündürücü bir şey aslında. Ekibin en kısa zamanda gerekli önlemleri alacağını ve yeniden siteyi ayağa kaldıracağını düşünüyorum.

Notepad++ Nedir?

Notepad++ C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, Javascript, RC file, nfo, doxygen, ini dosyası, batch dosyası, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS ve Flash action script programlama dillerini destekleyen aynı zamanda bu diller ile, kodları ve fonksiyonları özel renklendirebilmesi sayesinde daha etkin çalışmanızı sağlayan ücretsiz bir program.

Ayrıca Notepad ++’da çok satırlı kodlarda çalışırken çeşitli satırları küçültme ve bir araya getirme seçeneğinizinde bulunduğu bu text editörü yeni syntaxlar (kod seçenekleri) ekliyebilmenize imkan tanır. Aramalarda düzenli ifadeleri destekler (Regular Expression).

Bunu Oyla post
1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

%d blogcu bunu beğendi: