You are currently viewing netsis mssql uyumlu versiyonu
netsis e-ticaret entegrasyonu işlemleri

netsis mssql uyumlu versiyonu

Merhabalar, bugün ufak bir sorundan bahsetmek istiyorum sizlere netsis mssql uyumlu versiyonu hangileri, kurulumda nasıl bir sıkıntı yaşadıkta bu konuyu açmaya gerek duydum.

SqlExpress 2017

Netsis Redcode ile beraber güncel veritabanı sistemlerinede geçiş yapılmaya başlandı. Bugün e-fatura ile beraber bir müşterimin sqlexpress sürmünü 2017 olarak kurulum yaparak netsis güncelleme yapmak istedik, fakat sıkıntılı bir durum oluştu bunları aşağıda sırası ile belirteceğim.

  • Sql bağlanma süresi çok uzun sürdü
  • SSO kurulumu sırasında veritabanı listesi boş olarak geldi
  • ek oluşturulan kullanıcıların erişim hatası alınması

Yukarıdaki sorun ile alakalı olarak çözüm olabileceğini düşünerek yaptığım işlemler,

  • firewall kapattım
  • dosya ve yazıcı paylaşımlarımı kontrol ettim ( açık duruma getirdim )
  • sql instances ayarlarını değiştirdim
  • odbc olarak bağlanmayı denedim

bu işlemlerin dışında farklı bir yöntem deneyerek başarılı olan veya direk net çözümü bilen varsa paylaşırsada sevinirim.

Netsis e-fatura test ortamı dökümanlarına ihtiyacınız olursa bu linke bakabilirsiniz.

netsis mssql uyumlu versiyonu nelerdir ?

Burada benim çalıştırıp test etmiş olduğum versiyonları sizler ile paylaşacağım, elbette tarafınızdan test edilerek çalıştığına emin olduğunu versiyonları sizde paylaşabilirsiniz.

Fiziksel bir sunucunun tamamını mssql için ayırmak ?

Bu konu hakkında kısa bir yazı yazmak istedim aslında sebebi ise kimi orta ve küçük ölçekli şirketler server alarak makinanın tamamını mssql olarak kullanıyorlar ( aslında birşey satmak amacı ile yanlış bilgi veren satıcılar yüzünden ) bunları yapmak zorunda kalıyorlar.

Bu durumda bir server almanız halinde sanallaştırma (vmware esxi )yöntemleri kullanarak makinanızı daha aktif şekilde farklı işler içinde kullanabileceğinizi belirtmek isterim.

E-Ticaret Entegrasyonu

Kullandığınız netsis’te çoğu versiyon için bir e-ticaret siteniz ile entegre şekilde çalıştırabileceğinizi biliyormusunuz? Sistemsel olarak sizi ve varsa muhasebe biriminizi bir çok yükten kurtaracak entegrasyonlar ile sisteme gelen siparişlerinizi direk netsisinize sipariş olarak düşebileceğini unutmayınız.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın