You are currently viewing Mysql Slug Query
Mysql Slug Query

Mysql Slug Query

Merhabalar bugün Mysql Slug Query ile slug oluşturma kodunu sizlere aktaracağım. Belki lazım olur diye araştırıp derlediği ve sizlere aktardağım bu query ile hızlı bir şekilde slug alanları yaratabilirsiniz.

Kullandığınız Web projelerinizde aktif olarak seo url yaparak sitenizin durumuna daha üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Bu Kod ne yapar ?

Mysql query alanlarında sorgulayıp replace ederek title alanlarınızı slug olarak çevirebilirsiniz. Seo uyumlu linkler için kullanabileceğiniz kısa bir method olarak php ile güncelleme yaparak yeni eklediğiniz insert alanlarındada kullanabilirsiniz.

Mysql Slug Query Kod Bloğu

[code]

LOWER(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(TRIM('My String'), ':', ''), ')', ''), '(', ''), ',', ''), '\\', ''), '\/', ''), '\"', ''), '?', ''), '\'', ''), '&', ''), '!', ''), '.', ''), ' ', '-'), '--', '-'), '--', '-')) AS `post_name`

[/code]

Yukarıdaki kod bloğunu kendi tarafınızda farklı bir şekilde güncelleme yaparsanız, alt kısımda yorum olarak paylaşabilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın