Genel

mssql çoklu replace yapımı

mssql çoklu replace yapımı

Bugün yaşadığım sorunlardan bir tanesi ve uzun araştırmalar sonucunda çözdüğüm bir mssql çoklu replace yapımı işleminin kodlarını sizler ile paylaşacağım maksat sizinde başınıza gelirse sorun yaşamayın çözün istedim.

Query
SELECT CARI_KOD, CARI_KOD, replace( replace( replace(CARI_ISIM,'Þ','Ş') , 'Ý','İ') , 'Ð','Ğ') AS isim, replace( replace( replace(VERGI_DAIRESI,'Þ','Ş') , 'Ý','İ') , 'Ð','Ğ') AS vergiDairesi, VERGI_NUMARASI,CARI_TEL,FAX,EMAIL, replace( replace( replace(CARI_ADRES,'Þ','Ş') , 'Ý','İ') , 'Ð','Ğ') AS adres FROM TBLCASABIT;

MsSQL Nedir?

MsSQL (Microsoft SQL Server), herhangi bir web projesi, masa üstü uygulaması veya yazılımın içerisinde kullanılan, kullanılacak olan  tüm verilerin saklanacağı bir veritabanı sistemidir. Örneğin bir web sitesinin içerisindeki yazılar, yorumlar, ziyaretçi bilgileri ve daha birçok datayı MSSQL yardımıyla depolanabilmektedir. Windows tabanlı işletim sistemleri ve programlama dillerinde MSSQL en çok kullanılan veri tabanı seçeneğidir. MSSQL ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Tercih edilme sebeplerinin başında kullanıcılara gelişmiş ve öne çıkan özellikler sunması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Bugün bizde MsSQL veritabanında mssql çoklu replace yapımı nasıl oluyor sizlere aktardır.

Bunu Oyla post

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

%d blogcu bunu beğendi: