You are currently viewing macbook pro 16″
macbook pro 16 hakkında bilgi

macbook pro 16″

Merhablar bugün sizlere macbook pro 16″ deneyimlerim hakkında fikirlerimi kısa anektod tadında paylaşmak istedim. Bu konuda ufak tefek yorumlar gördüğüm için sanırım yararlıda olacaktır.

Siparişini verdiğim özellikler

Macbook benim uzun süredir istediğim, meraklısı olduğum bir cihazdı. Macbook pro’dan önce air kullanım deneyimlediğim zaman bu iş için geç kaldığımı anladım. Nedenine gelince daha önceki cihazım Asus i7 işlemcili ssd diski olan 16 gb ram modülü olan ve hala evimde duran cihazıma kıyasla muazzam bir fark yarattı.

  • 2.6 GHz 6 çekirdekli 9. nesil Intel Core i7 işlemci
  • 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost
  • 4 GB GDDR6 belleğe sahip AMD Radeon Pro 5300M
  • 16 GB 2666 MHz DDR4 bellek
  • 512 GB SSD depolama¹
  • True Tone özelliğine sahip 16 inç Retina ekran
  • Touch Bar ve Touch ID
  • Dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası

Dip Not ! Ekmek almaya gitmiyor arkadaşlar 🙂 o yüzden bu kötü espiriyi yapmayın.

Bu cihazı dilerseniz öğrenci ve öğretmen indirimi ile biraz daha uygun fiyatada alabilirsiniz.

Bu kadar yüksek fiyat ile başlamak doğrumu?

Elbetteki bu sorunun cevabı hayır! Bir çok internet sitesinde 2.el olarakta bulabilebileceğiniz macbook pro cihazlar var. İzmir bölgesinde ikamet edenler dilerse yazarak bu bölgede alabileceğiniz firmalarıda sizlere tavsiye edebilirim.

Kendime ilk aldığım air cihazım ve firmalar için sürekli alışverilte olduğum bir kaç firma var sizleride oralara yönlendirebilirim.

2015 modelleri ve sonrasında 6-7 bin civarına temiz bulabileceğiniz pro cihazlarda olduğunu unutmayalım.

macbook pro 16″ Pil Süresi ?

Kesinlikle diğer notebook ürünlerine göre çok daha dayanıklı olduğunu söylemem gerekli sizlere! PHPStorm, android studio, google ve apache servisleri açık halde kullanım sürem 6 saate kadar kullanıyorum.

macbook pro 16″ dezavantajları

Sanallaştırma kısmında biraz uğraştırıcı süreci var. Bugün GNU/Linux işletim sistemine bile sanallaştırma işlemleri çok hızlı ve kolay bir şekilde çözebiliyorken, MacOS kısmında bu işlem biraz sancılı oluyor.

Yan ürünleri kesinlikle pahalı ama alternatif muadil kaliteli ürünler bulabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse bu konuda usb ethernet adaptör fiyatı 180 TL iken tplink aynı ürünü 109 TL civarında bulabilmektesiniz.

Bir Not! : Apple her ürününü muadil olarak temin etmeye çalışmayın. Sonuçta bazı ürünler adi olabilmekte ve cihazınıza zarar verebilme ihtimali olduğunu unutmayın.

Servis ve Onarım konusunda çok fazla yer olsada titiz çalışan ve kullanıcı hatası kaynaklı onarımlarda hesaplı çıkabileceğiniz yer çok az. Bu yüzden bu cihazlara kibar davranmak gereklidir. 🙂

Benim bu konuda ekleyeceklerim bu kadar, sizlerinde fikirleri varsa bu konu altına yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın