localhost’ta wamp

localhost'ta wamp

localhost’ta wamp server ?

Bilmeyenler için wamp : WAMP, Windows işletim sistemi üzerinde Apache HTTP Sunucusu, MySQL ve PHP kurulumunu bir arada sunan bir tümleşik sistem yazılımıdır. Kurulumları otomatik yaptığı gibi açık kaynak olarak geliştirilen bu sistemin düzenlenmesi de mümkündür. WAMP ismi; Windows, Apache, MySQL, PHP platformlarının baş harflerinden gelmektedir. Linux‘ta kullanılabilen LAMP’in Windows alternatifi olarak da adlandırılabilir.

localhost’ta wamp Neden Kullanılır

Bugün sizlere genel olarak php kodlama yapan ve bu işi seven biri olarak localhost’unuzda ne tavsiye ederim ondan bahsetmek istiyorum.
Php,apache 2.2 ve mysql kolayca install ederek kullanmak için wamp server’ın resmi sayfasında bulunan download kısmına girerek makinanınız kaç bit olursa olsun ( 32 bit sürümünü indirmenizi tavsiye ederim ) . Indirim sonrası makinanızda kurulum yapmadan önce C++ 2008 Redistributable ve C++ 2010 Redistributable setlerin kurulduğundan emin olun yoksa kurulum sonrası uyumsuzluk sorunu alabilirsiniz. Wamp server’ın en güçlü yanı ise extension kolay seçilebilir ve aktif edilebilir.

wamp extension apache server

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir