You are currently viewing localhost’ta wamp
localhost'ta wamp

localhost’ta wamp

localhost’ta wamp server ?

Bilmeyenler için wamp : WAMP, Windows işletim sistemi üzerinde Apache HTTP Sunucusu, MySQL ve PHP kurulumunu bir arada sunan bir tümleşik sistem yazılımıdır. Kurulumları otomatik yaptığı gibi açık kaynak olarak geliştirilen bu sistemin düzenlenmesi de mümkündür. WAMP ismi; Windows, Apache, MySQL, PHP platformlarının baş harflerinden gelmektedir. Linux‘ta kullanılabilen LAMP’in Windows alternatifi olarak da adlandırılabilir.

localhost’ta wamp Neden Kullanılır

Bugün sizlere genel olarak php kodlama yapan ve bu işi seven biri olarak localhost’unuzda ne tavsiye ederim ondan bahsetmek istiyorum.
Php,apache 2.2 ve mysql kolayca install ederek kullanmak için wamp server’ın resmi sayfasında bulunan download kısmına girerek makinanınız kaç bit olursa olsun ( 32 bit sürümünü indirmenizi tavsiye ederim ) . Indirim sonrası makinanızda kurulum yapmadan önce C++ 2008 Redistributable ve C++ 2010 Redistributable setlerin kurulduğundan emin olun yoksa kurulum sonrası uyumsuzluk sorunu alabilirsiniz. Wamp server’ın en güçlü yanı ise extension kolay seçilebilir ve aktif edilebilir.

apache local server
apache local server wamp extension apache server

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın