You are currently viewing laravel 5 mod_fcgid hatası

laravel 5 mod_fcgid hatası

Merhabalar bugün sizlere laravel 5 mod_fcgid hatası bir hata ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

Sunucunuza veya local bilgisayarınıza laravel 5 kurduktan sonra app.php kısmından debug aktif ettiniz ekranda ” laravel syntax error, unexpected ‘class’ (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) ” hata çıktısı alıyorsanız veya ekran beyaz ekranda ise ve php erro_log kısmından ekran çıktısı olarak “laravel syntax error, unexpected ‘class’ (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE)” şeklinde hata alıyorsanız yapamnız gereken php versiyonunuzu güncellemek olmalıdır.

Laravel 5 PHP >= 5.5.9 üzeri versiyonlarda çalışmaktadır eğer php versiyonunuz bu sürümden eski ise laravel 5 mod_fcgid hatası alabilir eğer beyaz sayfada kalabilir. PHP versiyonunuz güncellemeniz bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Laravel 5 dökümanlarına https://laravel.com/docs/5.2 linkinden ulaşabilirsiniz.

Laravel 5 sistem geriksinimleri

[code]
PHP >= 5.5.9
OpenSSL PHP Extension
PDO PHP Extension
Mbstring PHP Extension
Tokenizer PHP Extension
[/code]

Bilmeyenler için PHP Error log

[code]

tail -f /var/www/domain.com/logs/tema.kurtitasarim.com/error_log

[/code]

ile php hatalarını anlık olarak çıktı alabilirsiniz.

laravel 5

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın