You are currently viewing Kurumsal e-posta adreslerini Yandex’e taşıma
business mail Yandex redirect

Kurumsal e-posta adreslerini Yandex’e taşıma

Merhabalar, bugün sizlere domain uzantılı mail hesaplarınızı yandex‘e nasıl taşırızı anlatacağım. Neden Kurumsal e-posta adreslerini Yandex’e taşıma işlemi gerekli konusunada ufaktan değinmeye çalışacağım.

Domain uzantılı mail adreslerini Yandex üstünden kullanma

Kurgumuz Yandex olmuş olsa da @kurumsal.com / .net gibi şahsi kullanılan mail hesaplarınızı, Yandex,google suite vb. firmalara taşıyarak kullanabilirsiniz.

Yeri gelmişken kaliteli olarak hizmet alabileceğiniz alastyr firmasınıda incelemenizi tavsiye ederim.

Kurgumuz Nedir?

Bir alan adı satın aldınız veya bir alan adı yönetimini yapacaksınız. Genelde bu tarz işlerde mail trafiği bir e-ticaret sistemi kadar önem arz etmektedir. Genellikle standart olarak aldığınız hosting hesaplarında, kimi zaman hesap limiti, kimi zaman da kota gibi sorunların haricinde spam gibi sorunlar yaşabilmekteyiz.

Bu kısımda devreye profesyonel olarak hizmet alabileceğimiz firmalar devreye giriyor. Yandex bunlardan birisi, elimizde olan alan adının mx yapılandırmasını buraya göre ayarlayacağız.

Kurumsal e-posta adreslerini Yandex’e taşıma

Bu kısıma başlamadan önce bilmeniz gerekenleri sırası ile maddeleyeceğim;

  • Yandex üzerinden bir hesap oluşturma
  • Varsayılan bir mail hesabı kullanıyor ve taşıma yapacaksanız mutlaka ilk önce yedekleme yapınız
  • DNS kayıtlarını nasıl yapıldığını birazda olsa öğrenin – aşağıda video olarak ekleyecek olsamda
  • Yandex connect araştırma

yandex e posta

Başlayalım

İlk olarak buradan Yandex üzerinden bir hesap oluşturalım ve connect adresine giriş yapalım. Daha sonra Admin tools kısmına geçiş yapıyoruz.

Yandex panel connect
Yandex mail settings connect

Açılan pencereden alan adımızı yazarak active butonuna basıyoruz.

Domain adresimizi onaylamak için tercih ettiğimiz bir yöntemi kullanarak domainimizi onaylıyoruz. Bu kısımdan sonra tüm ayarlarımız MX üzerine ve Yandex connect üzerinden hesap açma adımları ile alakalı.

Alt kısımda yer alan video’yu izleyerek bu adımları gerçekleştirebilir, dilerseniz yorum olarak sorunlarınızı bırakırsanız mümkün olduğunca hızlıca cevap verebilirim.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın