You are currently viewing İzmir Web Yazılım ve Sunucu Desteği: Deneyimlerim ve İpuçları

İzmir Web Yazılım ve Sunucu Desteği: Deneyimlerim ve İpuçları

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere izmir web yazılım ve sunucu desteği konularından biraz bahsedeceğim. Kendim de bir developer olarak, bu alanda deneyimler edindim ve bu yazıda sizlere deneyimlerimi paylaşacağım.

İzmir, son yıllarda teknolojik gelişmelerin hızla ilerlemesiyle, yazılım konusunda oldukça önemli bir şehir haline gelmektedir. Bu alanda faaliyet gösteren birçok firma ve geliştirici bulunuyor. Peki, izmir web yazılım ve sunucu desteği hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ayrıca PHP, geliştiricileri tarafından sıklıkla kullanılan bir programlama dilidir. İzmir’de bu programlama dili oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. PHP’nin en büyük avantajı, web sayfalarının hızlı çalışması, açık kaynaklı olması ve lisans derdi olmamasıdır.

Ancak izmir web yazılım ve sunucu desteği de oldukça önemlidir. Sunucu desteği, web sayfalarının hızlı bir şekilde yüklenmesini, güvenliğini ve gerekli araçların kurulumlarını sağlar. Dilerseniz sunucu konusunda bir ihtiyacınız olması halinde irtibata geçebilirsiniz.

Hizmet alıyorsanız dikkat etmeniz gerekenler?

Her şeyden önce aldığınız hizmetin detayları önemlidir. Mesela hizmetinizi bir freelance bir developer veya bir firmadan alabilirsiniz. Bu nedenle hizmet alan biri olarak dikkat etmeniz gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Projenin sonunda kaynak kodları açık olarak teslim ediyor mu.
  • Destek süresi ne kadar geçerli olacaktır
  • Ek istenen geliştirmeler olması halinde ücret belirleme aşamaları nelerdir
  • Sunucu desteği
  • Sözleşme yapıyor mu

Developer olarak nelere dikkat etmeliyiz

Benzer şekilde hizmet alan kadar biz hizmet verenler içinde bu konu oldukça önemlidir. Developer olarak, kiminle iş yaptığımız, hangi vaatlerde bulunduğumuza özen göstermeliyiz.

  • Proje taslak çalışması yapıldı mı?
  • Projenin kapsamı nedir
  • Proje geliştirme sürecinde irtibatta olacağınız kim
  • Revizyon durumları nelerdir
  • Sözleşme yapmanızı kabul ediyor mu

Sonuç olarak, izmir web yazılım arayışınızı yaparken özel PHP yazılımı ve sunucu desteğide önemlidir. Dilerseniz ihtiyaçlarınız doğrultusunda freelance olarak destek alabilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın