You are currently viewing HGS ve OGS olmadan otoyol kullanma
HGS ve OGS olmadan otoyol kullanma

HGS ve OGS olmadan otoyol kullanma

Merhabalar, bugün kendi alanım dışında genel bir paylaşım yaparak HGS ve OGS olmadan otoyol kullanma imkanınan bahsetmek istiyorum.

Belkide yukarıdaki başlıktaki konuyu bilen birçok insan olabilir, fakat benim gibi yeni öğrenenler ve merak edenler için bu konuyu kısaca aktarmak bilmeyenler hakkında da bir fikir olmasını sağlamak istiyorum.

Nasıl Yani?

Aracınız var ve otobanı kullanmanız gerekli yada geçiş yaptınız Hızlı Geçiş Sistemi ve Otomatik Geçiş Sistemi yüklemesini yapmayı unuttunuz, 15 gün içinde bu adresi kullanarak aracınızın plakası ile sorgulama yaparak ihlalli geçişlerinizin ücretlerini ödeyebiliyorsunuz. Burada ihlalli derken ( gardaşım benim Hızlı Geçiş Sistemi ve Otomatik Geçiş Sistemi ‘m var yahu ) diyenler için açıklayayım olması değil limitiniz olmayabilir, unutmuş olabilirsiniz veya hiç biri yok ama geçtiniz bu adres üzerinden ödeme yapabiliyorsunuz.

Nedir bu KGM ?

Karayolları Genel Müdürlüğü canım kardeşim kısaltması :)) bu site üzerinden bir çok işlemi yapabiliyoruz, benim gibi çalışan aracına bir Hızlı Geçiş Sistemi ve Otomatik Geçiş Sistemi alacak kadar vakit yaratamayıp acil bir şekilde otobana girmek zorunda olanlar için, geçiş yaptıktan sonra ödemenizi yapabileceğiniz adres. Buradaki önemli husus normal ücret 1.75 ise burada 2 TL ödeyebilirsiniz.

OGS Avantajları

OGS’ de durmaksızın geçiş yapılmaktadır. Otoyollar ve Boğaz Köprüleri gişelerinde nakit ücret tahsilatı yapılmamakta olup, yalnızca OGS ve HGS ile geçiş sağlanmaktadır. OGS cihazlarınızı çalıştığınız bankalardan hızlıca temin edebilmektesiniz.

HGS Nasıl Alabiliriz ?

PTT’den alınmış ön yüklemeli HGS etiketleriniz için PTT Merkez ve şubelerine başvurarak mevcut bir kredi kartınızdan ücretsiz otomatik ödeme talimatı vererek bakiye yükleme ve takip sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın