Genel

fritzbox 6360 ip blok değiştirme

Merhabalar, bugün sizlere fritzbox 6360 ip blok değiştirme nasıl yapılmaktadır anlatmaya çalışacağım.

Fritzbox Modem

fritzbox 6360 ip blok değiştirme

Bu cihaz genelde Almanya’da aktif olarak kullanılmaktadır.

Bu cihazlar varsayılan olarak ip bloğu 192.168.178.x yapısını kullanmaktadırlar.

Aktif olarak kullandığınız bir network yapınız var ve router cihazınız bozuldu, değiştirmeniz gerekti. Bu firmaya ait bir modem gelmesi halinde ip adreslerini tekrar değiştirip, ayarlamak yerine modem üzerinden bu işlemi kısaca yapabilmektesiniz. fritzbox 6360 kullanım olarak güzel fakat bir o kadarda dert sahibi edebilecek bir modem.

Fritzbox 6360 ip blok değiştirme

Normalde bütün ayarlar size kapalı ve varsayılan olarak gelmektedir. Fritzbox 6360 ip blok değiştirme işlemleri için sağ üst kısımdaki menüden Erweiterte Ansicht kısmını aktif etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki resimdeki örnek olarak görebilirsiniz.

Bu işlemden sonra ip değiştirme işlemini yapmak için işlem sırası;

  1. Klicken Sie in der Benutzeroberfläche der FRITZ! Box auf “Heimnetzwerk” .
  2. Klicken Sie im Menü “Heimnetzwerk” auf “Heimnetzwerkübersicht”.
  3. Klicken Sie auf die Registerkarte “Netzwerkeinstellungen”.
  4. Klicken Sie auf die Schaltfläche “IPv4-Adressen”. Wenn die Schaltfläche nicht angezeigt wird, aktivieren Sie zuerst die erweiterte Ansicht .
  5. Geben Sie die gewünschte IP-Adresse und Subnetzmaske ein.
  6. Klicken Sie auf “OK”, um die Einstellungen zu speichern.

Yukarıdaki işlem sırasını yaptığınız zaman dilediğiniz şekilde ip blok yapısını değiştirebilmektesiniz.

Fritzbox Modem Hakkında

Almanya merkezi üretilen FRITZ!Box modemler, Bircom distribütörlüğünde Türkiye‘de 2012 yılında satışa sunuldu. FRITZ!Box , VDSL/ADSL2+ kablosuz modem, medya sunucu, NAS, gelişmiş telefon santrali hizmeti, dahili DECT baz istasyonu gibi birçok farklı cihaz özelliğini tek bir kutuda toplayan ‘hepsi bir arada’ konseptli bir cihaz olarak dikkat çekiyor.

VDSL/ADSL2+ modem olarak mevcut internet bağlantısından tam performans almayı sağlayan ve WLAN N ile 300 Mbit/s’ye kadar kablosuz ağ hızı sunan FRITZ!Box modemler, kablo modem ve UMTS ile router olarak da kullanılabiliyor. Bilgisayar kapalıyken bile VoIP hizmetinden yararlanabilmeyi mümkün kılan 7390 modeli üzerinde iki adet de USB 2.0 yuvası yer alıyor. Kullanıcılar bu portlara harici disk gibi USB depolama aygıtlarını ve USB yazıcıları bağlayabiliyorlar. Dört adet Gigabit Ethernet yuvasına ise bilgisayar, oyun konsolu ya da LAN switch bağlanabiliyor.

Bunu Oyla post

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

%d blogcu bunu beğendi: