You are currently viewing cpanel exec sorunu

cpanel exec sorunu

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere centos makinamda bulunan cpanel exec sorunu hakkında bilgi vereceğim. Cpanel kullanan arkadaşlarımızın bir kısmı belkide exec işlemleri yapmak istediği zamanlar ” centos exec() has been disabled for security reasons in ” bu şekilde hatalar alabiliyor, bunu çözmek için cpanelde :

[code]
1. nano /usr/local/lib/php.ini
2. disable_functions = "symlink,show_source,system,exec,proc_terminate,shell_exec,passthru,proc_open,phpinfo,popen"
3. exec kısmını siliyoruz
4. services psa stopall
5. services psa startall
6. veya direk reboot
[/code]

şimdi reboot neden ettik demeyin servisleri restart edebilirsiniz bazı durumlarda servislerin restart olmadığınıda gördüm ben. Ama çözüm bu şekildedir. Kolay gelsin.

cpanel exec sorunu

Bilmeyenler için Cpanel nedir?

Cpanel (Control Panel) Linux sunucularda hosting müşterilerinin, webmasterların işlemlerini görsel ve interaktif olarak yapmalarına olanak sağlayan, popüler, lisans gerektiren bir web hosting kontrol paneli uygulamasıdır.

Cpanel Nasıl Kullanılır?

Bir an için bilgisayarınızda masaüstünüzün ve menülerinizin olmadığını düşünün. Elinizde sadece ms-dos bulunsun. Bununla işlemleri yapmak zor ve sıkıcı olurdu. Örneğin bir dosyayı kopyalamak için copy dosyayolu/dosya yeniyol/dosya komutunu vermeniz gerekecekti. Hem zaman kaybedecektiniz hem de sıkılacaktınız. Linux işletim sisteminde de aynı şeyi düşünebiliriz. Eğer böyle görsel bir panelimiz olmasaydı yüzlerce komut bilmek ve tüm işlerimizi bu komutlarla yapmak zorunda kalacaktık. Cpanel’i bilgisayarınızda masaüstünü kullanır gibi kullanabilirsiniz. Cpanele ilk girdiğinizde birçok resim ve altında yazılar göreceksiniz. Bu resim ve yazılara tıklayrak işlem içeriklerine ulaşabilirsiniz.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir yanıt yazın