cloudflare Godaddy mx ayarları

Cloudflare Mx Settings

Merhaba, bugün işlemek istediğim konu cloudflare Godaddy mx ayarları nasıl yapılandırılması gerektiği hakkında adımları sizinle paylaşmak.

Başlamadan Önce

Burada sizlere aktaracağım bilgiler tamamen tarafımca uygulanmış ve test edilerek buraya paylaşılmıştır. Eposta hesaplarımız Godaddy firmasında alan adımız ise farklı bir firmada bulunmaktadır.

Alan adını Cloudflare Yönlendirme

Satın aldığınız / kullandığınız alan adının name server bilgilerini Cloudflare panelinizden domain ekleme adımlarından sonra size verilen name server ile güncellemeniz olacaktır.

Bu işlemlerden sonra alan adınızı dns yönetimini cloudflare üzerinden yapabilirsiniz. Cloudflare hesabından ücretli ve ücretsiz sürümler var bu kısımda ben ücretsiz hesabı kullandım.

Cloudflare Yapılandırması

Yukarıdaki ayarları kendi panelinizde kendi bilgilerinize göre ayarlamanız yeterlidir. Godaddy üzerinden satın aldığınız eposta hesaplarınızı sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

cloudflare Godaddy mx ayarları bu şekilde yapılandırarak sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Eposta hesaplarında en önemli konulardan bir tanesi dmarc kaydıdır. Domaininizin mx kayıtlarının sağlıklı şekilde yapılandırıldığından emin olabilmeniz için mxtoolbox kullanabilirsiniz.

Bilmeyenler için Dmarc; DMARC bir e-posta kimlik doğrulama protokolüdür. E-posta alan adı sahiplerine, alan adlarını genellikle e-posta sahteciliği olarak bilinen yetkisiz kullanımdan koruma olanağı vermek üzere tasarlanmıştır.

Bu yazıda kısa şekilde cloudflare kullanarak ücretli Godaddy Eposta hesaplarının ayarlarının nasıl yapıldığını aktarmaya çalıştım. Herhangi bir sorunuz olması halinde yorum olarak yazmanız yeterlidir.

cloudflare Godaddy mx ayarları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön
Exit mobile version