You are currently viewing adsense pin doğrulama
adsense pin doğrulama

adsense pin doğrulama

Merhabalar, bugün sizlere ufakta olsa reklam kazancı sağlamaya çalışan bizleri deli eden adsense pin doğrulama sürecini ve yaşadıklarımı kısaca aktarmaya çalışacağım.

Nedir Bu adsense ?

AdSense, online içeriğinizle birlikte reklam gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. AdSense ile ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilir ve reklamların genel görünümünü, sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

Diye tanımalama yapmaktadır google, yani bir web siteniz var ve trafik ” ziyaretçileriniz ” yüksek ise bu sitenizden para kazanabilirsiniz diyor.

Ama işin iç yüzü çok farklı bir sürü farklı durumu bulunmak ile beraber, gösterimden para kazanma, tıklama başına kazanç gibi olaylar giriyor ve size çok para vaat edip aslında düşük kazançlar sağlatmaktadır. ” Hiç yoktan iyidir 🙂 “

Gelelim işin en pis noktasına ” adres doğrulama “

Adsense hesabınızı açtınız, bilgilerinizi doğruladınız, banka ve adres bilgilerinizi girdiniz, akabinde size diyorki size bir pin gönderdik x ile x kadar sürecek lütfen elinize ulaşan pin doğrulamasını bu alana giriniz…

Buraya kadar muhteşem başlayan bu hikaye, adresinize pin gelmemesi, desteğe atılan mesajlar ve gelen kalıp cevaplar ile sizi çıldırtmaya başlıyor… Buraya kadar reklam alıyorsunuz, yayınlıyorsunuz hepsi güzel ama bir noktaya geliyor ve hesabınız adres doğrulamama nedeni ile sizin reklam yayınlama hayatınızı kesiyor! Arkadaş elime pin gelmeden nasıl doğrulama yapabilirim diyorsun haklı olarak…

Hayırdır Yahu ?

Ben bu kısımda en çok canı sıkılan tayfalardan biriyim 3 krş. para gelicek ufak hosting giderlerimi ödeyeceğim opencart bir sitem var reklam çıkarım hayali kurarken adresi doğrulama sancısı ile beklemeye başlıyorum.

Alternatif olarak

Google pin isteme sürecim 3 defa olması ve reklamları durduğu sırada alternatif olarak yandex yayıncılığına bulaştım.. Düşük bir gelir veriyor ama hiç yoktan belki iyidir diyerek bu kısmada bulaşmış oldum.

2 günde verdiği kazanç Rus Rublesi Olarak 🙂

Gelelim Doğrulama Finaline..

Google sizi 3 ve son defa pin gönderimi yaptıktan 4 hafta süre sonra form ile adres doğrulama imkanı belirtiyor, lütfen dikkat edin 3 defa istedikten ve 3. defa istemenin ardından 4 hafta geçtikten sonra bu kısmı size açıyor ve adresinizi doğrulayacak adınıza ait bir evrak istiyor.

Bu evrakı istedikten ve siz yükledikten sonra karşılaşacağınız diğer bir sıkıcı saat dilimi ise…

oluyor

Dilim döndüğünce, elim yettiğince, mümkün mertebe google amcamızı gömmeden durumu izah etmeye çalıştım. Umarum birileri için ferahlatıcı olabilir.

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın