Genel

7-24 Bilgisayar Hizmeti

izmir’de yerinde 7/24 Bilgisayar Hizmeti veren firmaların başında gelen kurTi Tasarım ve Bilgisayar Hizmeti sorunlarınızı yerinde çözüyor. Büyük olan ve işlem gereken bilgisayarınızı evinizden alarak ofisimizde müdahalede bulunarak sizleri durumla ilgili bilgilendirme sonrasında tekrar adresinize kadar teslim etmektedir.

Nöbetçi eczane,bakkal,market derken 7-24 Bilgisayar Hizmetinize girmiştir. Acil durumlarda ertesi günü beklemeksizin bilgisayara yerinde müdahale ederek bilgisayarınızı tekrar çalışır duruma getirmek bizim görevimiz.

Yerinde verdiğimiz hizmetlerimiz :

 • Notebook ve Masaüstü PC Donanım Değişimi
 • Genel bakımları ve temizliği
 • Formatlama ve sistem onarımı ( disk hataları haricinde ve dönülmez disk problemleri hariç )
 • Bilgisayar kurulum, montaj ve network kurulum
 • Modem ve kablosuz kurulum hizmeti
 • Yazıcı kurulumu, montajı ve onarımı
 • Linux, Windows ve Apple işletim sistemleri kurulumu
 • Kablolama ve Network yapılandırma hizmeti
 • Lisanslı Yazılım kurulumu
 • Antivirüs kurulum ve virüs tarama hizmeti

Ek Hizmetlerimiz

 • Notebook Anakart Onarım

Notebook anakartlarında en başta gelen arıza nedenleri aşırı ısı , dengesiz enerji girişi , sıvı teması , fiziki darbedir. Aşırı ısı , bakım yapılmamış ve bu yüzden durmuş yada rpm ( dönüş hızı ) düşmüş fanların neden olduğu bir sorundur. Bu sorun sırasında ısı iletkenliğini sağlayan ara eleman termal macun aşırı ısı nedeni ile kuruma yapar. Isı iletkenliği kesilmiş olan çiplerin kendi yapısı bozulabileceği gibi anakartla iletişimini sağlayan bacaklarında da deformasyon sorunları görülebilir. Hasar almış ekran kartı çipleri sizlere görüntü vermeme veya bozuk görüntü gelmesi olarak yansır. Dengesiz enerji girişi , en tehlikeli sorunlardan birisidir. Genelde adaptör kaynaklı olup ,  notebook anakartı üzerindeki Mosfet , IO , Besleme , Dc jack , Kuzey ve Güney çip setleri vs. bir çok bölgede yanıklar veya hasarlı parçalar oluşturabilir. Bu sorun sırasında genelde olarak birden fazla bölge hasar görmüş duruma gelmektedir. Sıvı teması , notebook klavyesinin bozulması ve kısa devre olması sonucu IO ( Kontrol entegresinin yanması ile sonuçlanabilmektedir. Notebook anakartına sızabilecek aşırı miktarda sıvı bölgesel yanıklara ve komple kısa devre sorunlarına kadar yol açabilmektedir. Fiziki darbe ,  ön planda notebook ekran kırılmasına neden olabileceği gibi notebook anakartının üzerinde de veri yolu çatlakları meydana getirebilmektedir.Aşırı darbelerde notebook harddisk ve alt kasası da zarar görmektedir.

 • Notebook Besleme Tamiri

Notebook besleme katı sorunları genel olarak şarj girişi ve/veya entegresi ile batarya girişlerinden yada sıvı temaslarından ortaya çıkmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi notebook anakartının enerji kontrolünü yapan bu bölgede oluşacak arızalar cihazın hiç açılmamasını yani start almamasını sağlamaktadır. Notebook besleme arızaları ufak bir mosfet değişimi ile çözülebileceği gibi bir çok ekipmanında yanık olması söz konusu olabilir.

 • Notebook Anakart Değişimi

Onarılmaz duruma gelmiş notebooklar için kalan son çözüm anakart değişimidir. Notebook anakartınızı değiştirmeye karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şey takılan anakart için garanti almanızdır. Çünkü piyasada sizin anakartınızın onarımlı bir çok modeli bulunabilir. Kötü onarım yapılmış anakartlar sizlere geçici olarak hizmet verecek ve mali açıdan zarar etmenizi sağlayacaktır. Firmamızdan laptoplarınıza göre 3 ay garantili ve ücretsiz montajlı anakart temin edebilirsiniz.

 • Modem Kurulum

Kullandığınız modemin arızalanması halinde modem değişimleri ve modem satışımız bulunmaktadır.

 • Masaüstü Bilgisayar Satışı ve Kurulumu

Yeni bir bilgisayar almakmı istiyorsunuz doğru konfürigasyona ihtiyacınız mı? var yada bilgisayar aldınız ve kurulumu yapamıyorsunuz bizi arayarak bu hizmetleri dilediğiniz şekilde kurulumu ve yeni parçaların takılmasını sağlayabilirsiniz.

ege bölgesinde belirttiğiniz adrese kadar gelerek 7-24 Bilgisayar Hizmeti verilmektedir. İrtibata geçmenizden itibaren sizlere en yakın ekibimiz belirttiğiniz adrese gelerek müdahalede bulunmaktadır..

Nöbetçi bilgisayar

2000px-Tux.svgWindows_logo_-_2012_derivative.svg Apple-mac-logo

Bunu Oyla post

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

%d blogcu bunu beğendi: