You are currently viewing GitHub Deposu Nasıl Silinir?

GitHub Deposu Nasıl Silinir?

Merhabalar, bugünkü blog yazımda sizlere GitHub Deposu Nasıl Silinir? adım adım nasıl yapabileceğinizi anlatacağım. GitHub, dünya genelinde en yaygın kullanılan kod geliştirme ve proje yönetimi platformlarından biridir. Ancak, bazen projeler başarısız olabilir veya artık ihtiyacınız olmayabilir ve bu nedenle GitHub deposunu silmek mantıklı bir adım olabilir. Bu yazıda, GitHub deposunu nasıl sileceğinizi açıklayacağım.

Adım 1: GitHub’a Giriş Yapın

Öncelikle, GitHub hesabınıza giriş yapın. GitHub’ın ana sayfasına gidin ve sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafınıza tıklayarak açılır menüyü görüntüleyin. Oradan “Your repositories” seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Silmek istediğiniz reponuzu seçin

Github sayfanıza geldiğinizde Repositorieler karşılaşacaksınız, silmek istediğiniz depoyu bulun ve adına tıklayın. Depo adına tıkladığınızda, depo ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

Adım 3: Depo Ayarlarına Girin

Depo ana sayfasına geldiğinizde, sağ üst köşede bulunan “Settings” (Ayarlar) sekmesine tıklayın. Bu sekmeye tıkladığınızda, depo ayarlarınızı düzenleyebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Settings

Adım 4: En Aşağıya Kaydırın ve “Delete this repository” Linkine Tıklayın

Depo ayarları sayfasında, sayfanın en altına kadar kaydırın. En altta, “Danger Zone” (Tehlikeli Bölge) başlığı altında “Delete this repository” (Bu depoyu sil) bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya tıklayın.

Delete this repository

Adım 5: Depo Adını Onaylayın

Silmek için son adımdan önce “Delete this repository” bağlantısına tıkladığınızda, depoyu silmek istediğinizi onaylamanız istenecektir. Silmek istediğiniz depo adını girin ve “I understand the consequences, delete this repository” (Sonuçlarını anlıyorum, bu depoyu sil) düğmesine tıklayın.

Adım 6: Son Onayı Verin

GitHub, depoyu kalıcı olarak silmeden önce son bir onay isteyebilir. Son onayı vermek için GitHub hesabınızla oturum açmanız gerekebilir.

GitHub Deposu Silme

Adım 7: Depo Silindi!

Son onayı verdikten sonra, GitHub deposu kalıcı olarak silinir ve artık erişilemez hale gelir.

GitHub Deposu Silme Sonuç

Artık GitHub Deposu Silme adımlarını biliyorsunuz. Ancak lütfen dikkatli olun, bir depoyu sildiğinizde, depo ve içeriği geri getirmek çok zor olabilir. Bu nedenle, depoyu silmeden önce ihtiyatlı olun.

GitHub Deposu Silme konusu umarım size yardımcı olur ve GitHub’da depolarınızı düzenlemenize yardımcı olur. Başka sorularınız veya GitHub ile ilgili başka konularınız varsa, lütfen sormaktan çekinmeyin!

kurtitasarim

‘’İrade ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ihtiras" diye tanımlanır tutku. Yaptığın işi sevmek yerine, sevdiğin işi yap mottosu da benim tutku tanımım. Kod yazmak bir yana, o kodun sistem üzerindeki hareketlerini, farklı cihazlar ile etkileşimini, o noktalarda oluşan sıkıntıları görmek, çözmek ve bunu yaparken diğer kişilere yol göstermek işimin en zevkli yanı. Bu sebeple önce tutku ile yapılan iş, sonra maddiyat..

Bir cevap yazın